Badanie termowizyjne budynku

Kolejny wysoki rachunek za ciepło? Grzejniki gorące a w mieszkaniu panuje chłód? Jesień i zima to najlepszy moment żeby wykonać badanie termowizyjne budynku i przekonać się którędy z budynku ucieka ciepło.

Planując remont budynku warto skorzystać z badania kamerą termowizyjną. Wyniki badania pozwolą nam ocenić jakie działania
będą najkorzystniejsze – ocieplenie budynku, wymiana okien, czy modernizacja instalacji.
Taka inwestycja da w przyszłości realne oszczędności.

Poniżej przedstawiamy badanie termowizyjne budynku, który jest już ocieplony, ale ostateczne tynki położone będą na wiosnę. Jest to więc dobry moment na sprawdzenie wykonanych prac i ewentualne poprawki przed wykończeniem elewacji. Niestety okazało się, że jest kilka miejsc wymagających dodatkowych prac naprawczych.

ściana szczytowa

Zdjęcie nr 1. Oprócz złego wprawienia okien widać złe połączenie ściany szczytowej z dachem. Widoczny jest duży mostek cieplny.

brama garażowa

Zdjęcie nr 2. Słabej jakości uszczelnienie drzwi bramy garażowej.

okno zewnętrzne

Zdjęcie nr 3. Bardzo duża infiltracja powietrza na połączeniu okna z parapetem wewnętrznym. W najzimniejszym punkcie jest temperatura -3,8 °C.

poddasze użytkowe

Zdjęcie nr 4. Błędy konstrukcyjne (słupek betonowy) spowodowały wystąpienie dużych mostków cieplnych. Przy niekorzystnych warunkach pogodowych, miejsce to narażone jest na zawilgocenie.

Powyższy przykład pokazuje nam, że samo ocieplenie budynku nie daje nam gwarancji zadowalających wyników w oszczędnościach i komforcie mieszkania w takim domu.

Konieczne są w tym wypadku dodatkowe prace, które doprowadzą do wyeliminowania błędu wykonawczych.

Konkretne wskazanie miejsc do poprawki możliwe gdy wykonamy badanie termowizyjne budynku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *